CM400DU-12NFH
Shenzhen Anxinruo Technology Co., Ltd.
Trust Seal
Verified Supplier
Credit Check
Supplier Assessment
Contact Now
CM400DU-12NFH
Category : Discrete Semiconductor Products Transistors IGBTs IGBT Modules
Current - Collector (Ic) (Max) : 400 A
Product Status : Discontinued at Digi-Key
Mounting Type : Chassis Mount
Package : Bulk
Series : IGBTMOD™
Package / Case : Module
Vce(on) (Max) @ Vge, Ic : 2.7V @ 15V, 400A
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) : 600 V
Supplier Device Package : Module
Mfr : Powerex Inc.
Operating Temperature : -40°C ~ 150°C (TJ)
Current - Collector Cutoff (Max) : 1 mA
IGBT Type : -
Power - Max : 960 W
Input : Standard
Input Capacitance (Cies) @ Vce : 110 nF @ 10 V
Configuration : Half Bridge
NTC Thermistor : No
Description : IGBT MOD 600V 400A 960W
Stock : In Stock
Shipping Method : LCL, AIR, FCL, Express
Payment Terms : L/C, D/A, D/P, T/T, Western Union,
Contact Now
IGBT Module Half Bridge 600 V 400 A 960 W Chassis Mount Module